Mecz 1. kolejki II Ligi Futsalu 16
Facebook
Facebook
YouTube

W sobotę 23 października br. na hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjra Henryka Sucharskiego w Pułtusku odbył się mecz 1 kolejki II ligi futsal PZPN pomiędzy Wenecją Pułtusk a rezerwami ekstraklasowej drużyny Constract Lubawa.

Wenecja Pułtusk po serii gier sparingowych była przygotowana na pierwsze spotkanie i oczekiwała na trudną przeprawę z drużyną z Lubawy. Już po ogłoszeniu składu przez drużynę przyjezdnych wiadomo było, że nie będzie to łatwe spotkanie ponieważ trener drużyny przeciwnej zabrał ze sobą 3 zawodników, którzy są w kadrze 1 zespołu (obecnie druga drużyna w Polsce), a jednym z tych zawodników był podstawowy zawodnik reprezentacji Polski futsalu Michał Maciąg.

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane. Pod koniec pierwszej połowy można było zauważyć przewagę w stworzonych sytuacjach miejscowych. Po przerwie Wenecja nie kazała długo czekać na bramkę ponieważ już w 1 minucie drugiej połowy strzelcem historycznego pierwszego gola w oficjalnym meczu został Bartosz Januszewski. Po strzelonej bramce na parkacie trwała wymiana ciosów. Niestety, po źle rozegranym stałym fragmencie gry przez naszą drużynę goście wyprowadzili zabójczą kontrę i na tablicy wyników widniał wynik 1-1. To nie załamało miejscowych, którzy uparcie dążyli do ponownego wyjścia na prowadzenie. Niestety, jak mawia stare piłkarskie porzekadło – niewykorzystane sytuację lubią się mścić i tak też się stało w tym przypadku. Po wygranym pojedynku z boku parkietu zawodnik Consctractu zagrał piłkę na drugą stronę hali i jego kolega pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Mimo wielu prób nie udało się już zmienić wyniku i to drużyna gości została zwycięzcą tego spotkania.

Pierwsze spotkanie w II lidze futsalu przyniosło bardzo dużo emocji, co spodobało się licznie zgromadzonej publiczności. Emocje oraz dynamika spotkania, które zobaczyliśmy w niedzielę są laurką tej dyscypliny sportu. Kolejne mecze Wenecji już niebawem. Będziemy Państwa o nich informować !

info: WENECJA PUŁTUSK

zdjęcia: Wydział Promocji, Kultury i Sportu