Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Pułtuszczan, ale również gości odwiedzających nasze miasto, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do weekendowego skorzystania z wkrótce kończącej się wakacyjnej okazji objazdowego poznania rozlicznych ciekawostek i tajemnic naszego ponad tysiącletniego grodu.
Turystyczny eko-bus, który kursuje w każdy weekend i święto, aczkolwiek już tylko do 28 sierpnia(!), odjeżdża w godz.: 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 ze specjalnie przygotowanego i oznaczonego przystanku na pułtuskim rynku przy fontannie. Bilety w cenie 5 zł od osoby są do nabycia u kierowcy tuż przed rozpoczęciem kursu. Jednorazowo bus może pomieścić 11 osób.
Przewodnikami, dzięki którym trasa przejazdu eko-busem jest wspaniałą ucztą historyczną i nie tylko są: dr hab. Radosław Lolo – Dyrektor Instytutu Badań w dyscyplinie Historia Akademii Finansów i Biznesu „Vistula”, autor i redaktor wielu publikacji naukowych, Krzysztof Łukawski – wykładowca akademicki, działacz NGO, autor i redaktor ciekawych prac naukowych o tematyce historycznej; Konrad Rejtner – pasjonat i znawca miejscowej historii, od kilku lat przewodnik wycieczek po Pułtusku.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku