Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem ze sobą pół wieku.

W środę, 19 stycznia 2022r. w Urzędzie Miejskim w Pułtusku sześć złotych par świętowało 50. rocznicę ślubu.  Z tej okazji dostojni Jubilaci zostali odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta medale wręczył Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk.

Z uwagi na obostrzenia wynikające z pandemii COVID-19  Jubilaci przybyli na dwa odrębne spotkania. Podczas pierwszego jubileusz świętowali Państwo: Teresa i Marek Gałeccy, Teresa i Stanisław Myślakowie oraz Alina i Włodzimierz Pepłowscy. Natomiast kolejne spotkania było okazją do świętowania jubileuszu obchodzonego przez Państwa:  Danutę i Benedykta Bedrów, Renatę i Andrzeja Januszewskich oraz  Elżbietę i Wiesława Wójcików.
Oba spotkania przebiegły w bardzo  miłej i serdecznej  atmosferze.

„Jubileusze małżeńskie cieszą się wielkim uznaniem, poważaniem i szacunkiem społecznym. Tak wiele wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla młodego pokolenia.  To również świadectwo, że rodzina jest wielką wartością w życiu człowieka” – mówił Burmistrz Wojciech Gregorczyk składając najserdeczniejsze życzenia w imieniu Samorządu Gminy Pułtusk. Do życzeń dołączyli się również Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz rodzina i przyjaciele Jubilatów. Wszystkie pary otrzymały listy gratulacyjne oraz bukiety kwiatów. Nie zabrakło też Marsza Mendelssohna.

Były to chwile wspomnień,  wywołujących i łzy wzruszenia i uśmiech na twarzach jubilatów.

Wydział Spraw Obywatelskich
Wydział Edukacji i Promocji