Facebook
Facebook
YouTube

Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostały uhonorowane pary, które przeżyły wspólnie pół wieku w małżeństwie. Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo: Wiesława i Leszek Krawczykowie, Maria i Tadeusz Kubiakowie oraz Wiesława i Lech Kosińscy. Z ważnych powodów osobistych Państwo Regina i Stanisław Cendrowscy nie mogli uczestniczyć w zaplanowanej uroczystości. Medale i list gratulacyjny Burmistrz Miasta Pułtusk wręczył Państwu Reginie i Stanisławowi Cendrowskim przed uroczystością.

Uroczystość odbyła się 12 lutego br. w Sali Rady Urzędu Miejskiego w Pułtusku.

Marsz Mandelsona, który rozbrzmiewał w sali jak przed pół wieku, przywołał u złotych Jubilatów wspomnienia.

Osoby, które przeżyły wspólnie 50 lat w małżeństwie, są nagradzane w naszym kraju specjalnym medalem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Aktu dekoracji medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” dokonał Wojciech Gregorczyk Burmistrz Miasta Pułtusk wraz z Danutą Skrzypińską kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.

„Jubileusz Złotych Godów cieszy się wielkim uznaniem, poważaniem i szacunkiem społecznym. Tak wiele wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla Waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. To również świadectwo, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka” – czytamy w liście gratulacyjnym, który burmistrz Wojciech Gregorczyk przekazał w imieniu samorządu gminy Pułtusk odznaczonym parom, składając najserdeczniejsze gratulacje.

Uroczystość zakończyła się tradycyjnie – wspólnym, pamiątkowym zdjęciem jubilatów w towarzystwie rodzin, które towarzyszyły im w tym szczególnym dniu.

Opracował Wydział Edukacji i Promocji