transpoort
Facebook
Facebook
YouTube

W związku z licznymi wątpliwościami mieszkańców dotyczącymi zasad dowozu osób, które nie  mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień przeciw COVID-19, informujemy, że Gmina Pułtusk oferuje pomoc w transporcie do placówki medycznej realizującej szczepienia, ale nie prowadzi zapisów na szczepienia.

Jednocześnie informujemy, że warunkiem zgłoszenia potrzeby dowozu do  właściwego POZ jest spełnienie warunków w zakresie braku możliwości dotarcia na  szczepienie (dot. osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w  stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, a także dla  mieszkańców mających trudności z dostępem do punktu szczepień – np. osób starszych, bez możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień) oraz zarejestrowanie się  na  szczepienie (poprzez bezpłatną, całodobową infolinię 989), kontakt z wybranym punktem szczepień lub  poprzez rejestrację online na stronie www.pacjent.gov.pl.

W celu umówienia transportu dla osób spełniających powyższe warunki należy telefonować pod numer telefonu 23 306-72-40, pamiętając, że przed kontaktem powinno się  umówić wizytę we właściwym punkcie szczepień:

  • Gabinet diagnostyczno- zabiegowy dla lekarza POZ, Pułtusk ul. 3 Maja 5, tel.  23 692-52-21,
  • Centrum Medyczne GAJDA MED, Pułtusk, ul. Piotra Skargi 23/29, tel.  23 692-13-70,
  • Filia Nr 3 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ESKULAP, Pułtusk, ul. B.T. Jańskiego 4, tel. 23 692-40-02.

Gminny koordynator do spraw transportu do  punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Rafał Miłoszewski