Czipowanie psa
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Właściciele psów, mieszkający na terenie miasta i gminy Pułtusk, mogą skorzystać z bezpłatnego oznakowania swojego zwierzęcia w jednym z wybranych przez Gminę gabinetów weterynaryjnych.

Czipowanie krok po kroku

  1. Prosimy o zgłaszanie się właścicieli psów do Straży Miejskiej w Pułtusku przy ulicy Staszica 35.
  2. Od Straży Miejskiej uzyskuje się wniosek o czipowanie.
  3. W tym celu należy przedstawić dowód tożsamości oraz książeczkę zdrowia psa. Warunkiem jest ukończenie przez zwierzę 12 tygodnia życia.
  4. Należy przedstawić aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.
  5. Należy również przedłożyć potwierdzenie uiszczenia opłaty za posiadanie psa.
  6. Po uzyskaniu od Straży Miejskiej stosownego dokumentu, można udać się z nim do jednego ze wskazanych gabinetów weterynaryjnych. Lekarz za usługę nie pobiera żadnej opłaty.

Po zaczipowaniu, dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela zostaną wprowadzane do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL, w okresie do 5 dni od dnia wszczepienia mikroprocesora. Czip ma wielkość ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Wprowadzany jest podskórnie i może działać nawet przez kilkadziesiąt lat. W przypadku odnalezienia zgubionego psa, funkcjonariusze Straży Miejskiej mogą za pomocą specjalnego czytnika rozpoznać indywidualny numer czipa i w elektronicznej bazie danych uzyskać informację o właścicielu. W urządzenia do czipowania wyposażona jest większość lecznic weterynaryjnych.

Każdy właściciel, który zaczipuje psa, ma większą pewność, że jego pupil wróci do domu.

Straż Miejska w Pułtusku