Finał projektu "Tradycje Teatralne Pułtuska" 11
Facebook
Facebook
YouTube
RSS

W piątek, 11 listopada 2022 roku w sali kina Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku odbył się FINAŁ PROJEKTU „Tradycje teatralne Pułtuska”. Była to VIII edycja Pułtuskich Teatrów Amatorskich – Konkurs „PTA-K”. Wybrano i wyróżniono najlepsze grupy teatralne oraz aktorów. Nie zabrakło również nagrody publiczności.

VIII edycja Pułtuskie Teatry Amatorskie – Konkurs „PTA-K” będący częścią projektu „Tradycje teatralne Pułtuska”

Protokół z posiedzenia jury

Jury konkursu w składzie:

  • Bożena Suchocka (przewodnicząca)
  • Grzegorz Mrówczyński
  • Grzegorz Milczarczyk

obejrzało przedstawienia 5 zespołów konkursowych:

  1.  „Teatru nie z tej kulisy” z Warszawy – Mąż i żona  Aleksandra Fredry; reżyseria Piotr Wawer;
  2. Grupy teatralnej „HURRAGRAM” działającej w Nowodworskim Ośrodku Kultury – 8 kobiet Roberta Bruttera; reżyseria Marcin Turek;
  3. Grupy teatralnej „Między Nami” z Serocka – Star-cy Macieja Dmochowskiego, scenariusz inspirowany tekstem Marii Konopnickiej „Miłosierdzie Gminy”; reżyseria Michał Beli;
  4. „Teatru pod Dębem” z Pułtuska –Dwa teatry Jerzego Szaniawskiego; reżyseria Adam Gadomski;
  5. Grupy teatralnej „TAJAGA” z Pułtuska – Konkurs talentów młodych duchem Joanny Szatkowskiej; reżyseria Joanna Szatkowska.

Nagrody zespołowe:

I nagroda – dla „Teatru nie z tej kulisy” z Warszawyza przedstawienie „Mąż i żona” Aleksandra Fredry w reżyserii Piotra Wawra.

II nagroda – dla  grupy teatralnej „Hurragram” z Nowego Dworu Mazowieckiego za przedstawienie „8 kobiet” Roberta Thomasa w reżyserii Marcina Turka

III nagroda – dla „Teatru pod Dębem” z Pułtuska za przedstawienie „Dwa teatry” Jerzego Szaniawskiego w reżyserii Adama Gadomskiego.

Nagroda aktorska:

– dla Iwony Turek za rolę Elwiry w przedstawieniu „Mąż i żona”

Wyróżnienie aktorskie kobiece:

– dla Bożenny Zalewskiej za role: Starca, Członka gminy, Bożenki, w przedstawieniu „Star-cy”

– dla Agnieszki Łempickiej za rolę Matki w przedstawieniu „Dwa teatry”

– dla Barbary Gidyńskiej za rolę Basi w przedstawieniu „Konkurs talentów młodych duchem”

Wyróżnienie aktorskie męskie:

– dla Wojciecha Szydłowskiego za rolę Woźnego w przedstawieniu „Dwa teatry”

– dla Tadeusza Kosińskiego za rolę Tadeusza w przedstawieniu „Konkurs talentów młodych duchem”

– dla Ryszarda Kalinowskiego za rolę Rysia w przedstawieniu „Konkurs talentów młodych duchem”

Jury VIII edycji Pułtuskich Teatrów Amatorskich Konkurs „PTA-K”, które odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk Pana Wojciecha Gregorczyka składa gorące podziękowania i gratulacje organizatorom i wszystkim uczestnikom tej wspaniałej imprezy: aktorom, reżyserom, scenografom, dźwiękowcom i oświetleniowcom oraz obsłudze Teatru. Dzięki Waszemu zaangażowaniu społeczność Miasta Pułtusk, jak i my Jurorzy, co roku możemy obejrzeć kilka wspaniałych przedstawień i spotkać się z prawdziwymi pasjonatami teatru.

Dużo ciepłych słów i podziękowań kierujemy również do sponsorów Konkursu. Jesteście prawdziwymi mecenasami sztuki!

Chcielibyśmy również podziękować wspaniałej publiczności pułtuskiej za jej życzliwość, ciepłe przyjęcie propozycji teatralnych oraz wierność Konkursowi. Bez Was ten Konkurs straciłby sens! To dla Was twórcy spektakli przygotowują swoje przedstawienia i to Wy zachęcacie organizatorów Konkursu do kontynuowania tej wspaniałej i pożytecznej tradycji.

Wierzymy, że za rok znowu spotkamy się w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki
w Pułtusku by nasycić swój głód sztuki i spotkać się ze wspaniałymi amatorami sztuki teatralnej. Dziękujemy za gościnność i miłe przyjęcie. Do zobaczenia!

Jury:

Bożena Suchocka

Grzegorz Mrówczyński

 Grzegorz Milczarczyk

Nagrodę publiczności otrzymał „Teatr pod Dębem” z Pułtuska. Nagrodę dla najlepszej aktorki otrzymała Ewelina Laszewska za rolę Justysi w spektaklu „Mąż i żona”, natomiast nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał Adam Gadomski za rolę Dyrektora teatru w spektaklu „Dwa teatry”.

Corocznie, podczas finału projektu “Tradycje Teatralne Pułtuska” pracownikom Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki swoją nagrodę przyznaje Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk. W tym roku, nagrodę z rąk Burmistrza odebrała menadżer kultury Paulina Ostrowska.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu

zdjęcia: Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku