festiwal
Facebook
Facebook
YouTube

W piątek, 18 lutego br. w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku (filii Akademii Finansów i Biznesu VISTULA) odbył się Festiwal Kultury Tureckiej.

Wydarzenie zorganizowano aby zaprezentować mieszkańcom Pułtuska bogactwo i różnorodność kultury tureckiej.

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego Turcji. Pokazy wokalne, taneczne, recytacje oraz prezentacja kuchni tureckiej przygotowana została przez młodzież, uczestników kursu przygotowawczego języka polskiego zorganizowanego przez Akademię Finansów i Biznesu VISTULA.

Na festiwalu nie zabrakło pułtuskiej publiczności. Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu wziął udział Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski, który pogratulował młodzieży postępów w nauce języka polskiego. W swoim przemówieniu podkreślił, że dla Samorządu Gminy Pułtusk niezwykle ważna jest wielokulturowość naszego miasta. Zarówno ta wpisana w historię, jak i ta teraźniejsza – współczesna, z którą mamy możliwość obcowania dzięki istnieniu w naszym mieście instytucji, takich jak m.in. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora, obecnie Akademia Finansów i Biznesu VISTULA.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu