Facebook
Facebook
YouTube

Jedna Diamentowa Para i dwie Złote Pary świętowały dzisiaj, 28 kwietnia, swoje rocznice 60. i 50. wspólnie przeżytych lat. Z tej okazji dostojni Jubilaci zostali odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi im przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta medale wręczył Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk.

„Jubileusze małżeńskie cieszą się wielkim uznaniem, poważaniem i szacunkiem społecznym. Tak wiele wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla waszych dzieci, wnuków i młodych małżeństw. To również świadectwo, że rodzina jest wielką wartością w życiu człowieka” – mówił burmistrz Wojciech Gregorczyk, składając w imieniu Samorządu Gminy Pułtusk najserdeczniejsze życzenia i listy gratulacyjne Diamentowej i Złotym Parom.

Uroczystości jubileusze są urządzane zazwyczaj w Sali Rady Urzędu Miejskiego w Pułtusku i odbywają się w gronie rodzin i przyjaciół jubilatów. Jednakże z powodu obostrzeń wynikających z pandemii COVID-19 kwietniowe uroczystości musiały przebiegać jeszcze w reżimie sanitarnym.  

Diamentowi Jubilaci Państwo Janina i Zenon Rozbiccy, jak również Złoci jubilaci Państwo Jadwiga i Jan Kaczyńscy oraz Państwo Hanna i Eugeniusz Zarębowie, chętnie dzielili się z Burmistrzem i Panią Kierownik USC swoimi wspomnieniami, doświadczeniami, nie zapominając przy tym ani o radościach, ani o troskach życia małżeńskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym prześwietnym Jubilatom.

Urząd Stanu Cywilnego w Pułtusku,
Wydział Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Pułtusku