Akcja profilaktyczna Straży Miejskiej z okazji „Dnia Kundelka” 16
Facebook
Facebook
YouTube

25 października był obchodzony „Dzień Kundelka”.  W ramach działań profilaktycznych Straż Miejska z Pułtuska odwiedziła tego dnia przedszkolaki oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Strzegocinie i odbyła z dziećmi i młodzieżą spotkania, podczas których młodzi słuchacze dowiedzieli się o problemie bezdomności zwierząt, o celu i zasadach czipowania psów oraz o możliwości adopcji czworonogów.
Pani Magdalena Kobyłecka opowiedziała dzieciom o pułtuskim „Przytulisku”, do którego trafiają odłowione bezpańskie psy z terenu gminy Pułtusk. Pani Magdalena Grudzińska, reprezentantka Urzędu Miejskiego w Pułtusku, pomogła zrozumieć – na czym polega zabieg sterylizacji zwierząt.
Uczestnicy spotkań otrzymali na koniec słodki upominek w postaci cukierków, a młodsze grupy dziecięce dodatkowo – kolorowanki przedstawiające strażników miejskich.
W ramach podziękowań za udzielenie tych jakże ważnych informacji społeczność szkolna ofiarowała pułtuskiemu „Przytulisku” wcześniej zebraną karmę dla zwierząt.
Za tę jakże wymierną pomoc rzeczową, o którą obecnie coraz trudniej, jak również z dobre serca dzieci i młodzieży ze Strzegocina pięknie dziękujemy.

Straż Miejska w Pułtusku,
Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Pułtusku