76. rocznica odbicia więźniów z Pultuskiego więzienia UB 39
Facebook
Facebook
YouTube

W niedzielę, 27 listopada br. w Pułtusku odbyła się uroczystość upamiętniająca 76. rocznicę wyswobodzenia więźniów z pułtuskiego więzienia UB – “ostatnią wielką akcję podziemia niepodległościowego w Polsce”, zorganizowana przez członków i sympatyków Klubu Gazety Polskiej z pomocą Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty, drużyny harcerskiej ZHR w Winnicy oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Józefa, po zakończeniu której delegacje złożyły kwiaty pod tablicą przed kościołem. Następnie, uczestnicy uroczystości zapalili znicze pod muralem upamiętniającym wydarzenie, przy ul. I.Daszyńskiego.

W obchodach udział wzięli przedstawiciele Kombatantów, ugrupowań politycznych i organizacji społecznych. W imieniu Samorządu Gminy Pułtusk kwiaty złożyli Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pułtusku Ireneusz Purgacz oraz Radny Rady Miejskiej w Pułtusku Adam Prewęcki.

Wydział Promocji, Kultury i Sportu