Warta honorowa
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Z okazji 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w pułtuskiej Bazylice odprawiona została msza święta w intencji Ojczyzny. Z uwagi na wprowadzony w kraju stan epidemii, w uroczystości powiatowo-gminnej uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Powiatu Pułtuskiego z wicestarostą Beatą Jóźwiak oraz Samorządu Gminy Pułtusk z burmistrzem Wojciechem Gregorczykiem, reprezentanci Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty i poczty sztandarowe. 

Salwa honorowa

Uroczystość rozpoczęto od wystawienia warty honorowej i odsłuchania hymnu państwowego z centralnego systemu ostrzegania i alarmowania. Mszę świętą poprzedziło także wręczenie repliki munduru żołnierza „Błękitnej Armii” gen. Hallera dla Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty. Mundur jest podziękowaniem za zaangażowanie grupy w organizację uroczystości patriotycznych. Został ufundowany przez Samorząd Gminy Pułtusk.

Msza święta w intencji Ojczyzny z pułtuskiej Bazyliki była transmitowana na kanale YouTube Gminy Pułtusk, dzięki czemu, chociaż symbolicznie, mieszkańcy miasta i powiatu pułtuskiego mogli wspólnie świętować 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na zakończenie mszy, życzenia w imieniu władz samorządowych złożyła wicestarosta Beata Jóźwiak.

Uroczystość zakończyła salwa honorowa z granatnika wz.36 zaprezentowana przez GRH 13 Pułku Piechoty.