Barwny Korowód Dni Patrona Miasta
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Szanowni Państwo,
dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy pułtuskich szkół, przedszkoli, dyrektorzy instytucji, zakładów pracy,
prezesi stowarzyszeń, organizacji,
przedsiębiorcy, mieszkańcy Pułtuska

W imieniu organizatorów XXII Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza serdecznie zapraszam do udziału w tworzeniu corocznego Barwnego Korowodu, który w sobotę 21 września 2019 r. w godz. 15:30-16:00 przejdzie ulicami miasta – w bieżącym roku od placu Teatralnego przez Rynek pod scenę plenerową ustawioną obok fontanny, gdzie parada zakończona zostanie powitaniem gości i prezentacją miast partnerskich Pułtuska: Ganderkesee, Senicy, Szerencs i Benátky nad Jizerou. Tegoroczny pułtuski Korowód odbędzie się pod hasłem „Nad błękitną moją Narwią” – pragniemy w ten sposób nawiązać do 100. rocznicy śmierci Wiktora Gomulickiego, a jednocześnie zaproponować tematykę dającą szeroki wachlarz możliwości prezentacji walorów miasta, jego tradycji i kreatywności mieszkańców.

W bieżącym roku w naszym Korowodzie weźmie udział kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców siostrzanego miasta Ganderkesee w sposób szczególny prezentująca swoje miasto w trakcie tegorocznych Dni Patrona Pułtuska – co dodatkowo stanowić będzie o wyjątkowości tego przedsięwzięcia, pozwoli na bezpośrednią integrację społeczności naszych miast, ale jednocześnie – w przekonaniu organizatorów – da szczególną motywację do jak najlepszego zaprezentowania pomysłowości mieszkańców Pułtuska.

Jeszcze raz zapraszam i zachęcam pułtuskie szkoły, przedszkola, instytucje, zakłady pracy, organizacje i stowarzyszenia oraz wszystkich mieszkańców naszego miasta i okolic do włączenia się w tworzenie przedsięwzięcia, które w sposób szczególny wyróżnia pułtuskie święto spośród innych dni miast.

Formularz zgłoszenia do pobrania w linku poniżej.

W sprawie uzyskania szczegółowych informacji na temat Barwnego Korowodu pod hasłem „Nad błękitną moją Narwią” w ramach XXII Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza proszę o kontakt z p. Bożeną Potyraj – dyrektorem Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela
(tel.: 662 240 760)
lub p. Andrzejem Popowiczem – dyrektorem Muzeum Regionalnego (tel.: 502 594 599).

Burmistrz Miasta Pułtusk
Wojciech Gregorczyk