Burmistrz Miasta Pułtusk – Wojciech Gregorczyk z delegacją z Pułtuska podczas wizyty w mieście partnerskim Ganderkesee z Burmistrz Alice Gerken
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

16-20 czerwca br. Burmistrz Miasta Pułtusk – Wojciech Gregorczyk wraz z Krystyną Estkowską – dyrektorem Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku, Stanisławem Zarembą – radnym Rady Miejskiej w Pułtusku, Jolantą Siejbik – nauczycielem języka niemieckiego oraz Agnieszką Niesiobędzką – pracownikiem Urzędu Miejskiego w Pułtusku odwiedził miasto partnerskie Ganderkesee w Niemczech.

Burmistrzowie Ganderkesee i Pułtuska odsłonili tablicę pamiątkową miast partnerskich umieszczoną na budynku Urzędu Gminy Gasnderkese. Jak powiedziała Pani Burmistrz Alice Gerken „Pułtusk jako Wenecja Mazowsza jest doskonałym uzupełnieniem do francuskiego miasta Château-du-Loir”.

Podczas pobytu delegacja uczestniczyła również w spotkaniach z władzami miasta i radnymi oraz miała okazję zwiedzić gminę i zobaczyć budowę nowego, odkrytego basenu.

Omawiano również nowe plany partnerstwa, w szczególności wrześniową wizytę mieszkańców Ganderkesee w Pułtusku.  Podczas tegorocznych Dni Patrona Miasta Św. Mateusza mieszkańcy Pułtuska i Ganderkesee będą mieli możliwość wzajemnego zaprezentowania swoich miast.

Niezapomnianym wrażeniem był również udział we wspólnym śpiewaniu, w którym uczestniczyło 1200 dzieci ze szkół podstawowych.

Dla Burmistrza Miasta Pułtusk było to pierwsze osobiste spotkanie z Alice Gerken oraz Polakami mieszkającymi od wielu lat w Niemczech.

Gmina Ganderkesee położona jest   w Dolnej Saksonii w odległości  23 km od Bremy i  liczy około 34 tys. mieszkańców z tego około 400 polskiego pochodzenia.