Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Do października br. potrwają prace adaptacyjne w Żłobku Miejskim, których efektem będzie zwiększenie liczby miejsc w placówce dla naszych przyszłych wychowanków. W związku z tym, dzięki uprzejmości Krystyny Estkowskiej – Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku, w czasie trwania prac, dzieci będą miały zagwarantowaną opiekę w pomieszczeniach Przedszkola Miejskiego nr 3. Wspólnie z rodzicami nowo przyjętych dzieci, którzy wykazali się dużą wyrozumiałością, postanowiliśmy rok żłobkowy zacząć od października.

W 2016 roku został oddany do użytku nowoczesny Żłobek, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców. Mimo tego, co roku mamy problem, aby sprostać dużemu zapotrzebowaniu na sprawowanie dziennej opieki nad dziećmi z naszej gminy. Zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi do lat 3 dały nam możliwość stworzenia dodatkowych miejsc dla maluszków w istniejącym budynku. W lipcu dzięki staraniom pracowników żłobka, Burmistrza Miasta Pułtusk i Rady Miejskiej w Pułtusku otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 572 000 zł .

Fundusze dają nam możliwość adaptacji pomieszczeń Żłobka, w celu utworzenia dodatkowych 26 miejsc. Do połowy listopada zostanie rozbudowany również plac zabaw z altaną, chroniącą dzieci w upalne dni przed słońcem. Podniesie to komfort i zagwarantuje bezpieczeństwo pobytu dzieci na zewnątrz budynku a dodatkowe urządzenia do zabawy, urozmaicą chwile spędzone na placu zabaw. Niestety, procedury związane z adaptacją pomieszczeń Żłobka uniemożliwiły przeprowadzenie prac remontowych w okresie wakacyjnym.

Rozpoczynający rok żłobkowy wrzesień to trudny miesiąc nie tylko da dzieci, ale także dla ich rodziców, którym jeszcze raz chciałabym serdecznie podziękować za wyrozumiałość. Za pomoc w zagwarantowaniu opieki naszym dzieciom dziękuję Dyrektor ZS nr 2 – Krystynie Estkowskiej oraz pracownikom Zespołu.

Katarzyna Kalińska-Lange
Dyrektor Żłobka Miejskiego w Pułtusku