Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

29 września br. na brukowanej części ulicy Traugutta odbyło się rodzinne wydarzenie plenerowe pn. „Spotkajmy się pod jarzębiną” zorganizowane przez Samorząd Gminy Pułtusk oraz Mazowiecki Instytut Kultury.  Na uczestników czekało wiele atrakcji, zarówno na scenie, jak i na terenie imprezy.

Swoje stoiska promocyjno-edukacyjne wystawili: Gmina Pułtusk, Mazowiecki Instytut Kultury, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, Bystrzak Pułtusk, Klanza, MuBaoBao. Nie zabrakło animacji, zawodów sportowych, zabaw zręcznościowych.

UKS Młode Orły Nadnarwianki Pułtusk przygotował dla uczestników wydarzenia zawody sportowe z nagrodami, których wręczenia dokonano na scenie. KS SEMIRAMIDA przeprowadził pokaz akrobatyki i gimnastyki artystycznej, a Towarzystwo Budownictwa Społecznego pokaz ekonomicznego palenia w piecu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko, gdzie mieszkańcy mogli wykonać samodzielnie torbę z napisem „Spotkajmy się pod Jarzębiną”. Podczas wydarzenia mogliśmy także posłuchać „Koncertu bardzo indywidualnego” Barbary Drążkowskiej (wystarczyło założyć słuchawki i usiąść przed artystką, która grała na fortepianie).

Na scenie dzieci mogły wziąć udział we wspólnym śpiewaniu z nagrodami. O 15 wystąpił Mateusz Strzelecki ze Świetlicy Słonecznikowa Brać, następnie odbył się koncert Oliwii Iwanowskiej i Macieja Komorowskiego, a po 16 wystąpił dla zebranych Artystyczny Zespół Estradowy Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

Spotkanie pod Jarzębiną zakończył spektakl Teatru Trójkąt z Zielonej Góry pt. „Za siedmioma wiekami”. 

 O bezpieczeństwo uczestników zadbała Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Pułtusku.