Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Piknik Militarny, który 7 września odbył się na przystani miejskiej w Pułtusku w ramach “Obchodów września 1939-2019” zgromadził tłumy uczestników, dla których atrakcji nie brakowało.

Tuż przed rozpoczęciem pikniku, mieszkańcy powitali pardę motocykli. Motocykliści przyjechali z Głodowa, gdzie wraz z lokalną społecznością uczestniczyli w uroczystości posadzenia Katyńskiego Dębu Pamięci dla aspiranta Zygmunta Drejki przez Nasielski Rajd Motocyklowy i współorganizatorów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in: wystawa pojazdów militarnych, mini runmageddon dla dzieci ze słodką niespodzianką, konkurs historyczny z nagrodami, który odbywała się w namiocie Urzędu Miejskiego w Pułtusku, animacje, pokazy psów policyjnych, pokazy sztuk walki oraz musztry. Największą atrakcją dla uczestników okazał się sprzęt wojskowy, prezentowany przez współorganizatorów oraz samolot LIM-5 oraz czołg LEOPARD 2A5.

Piknik był żywą lekcją historii m.in. dzięki współorganizatorom, którzy przygotowali inscenizację września w wykonaniu Pułtuskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty. Mogliśmy obejrzeć pokaz artystyczny w wykonaniu I LO CN-B im. 13 Pułku Piechoty w Pułtusku, wysłuchać koncertu patriotycznego w wykonaniu Artystycznego Zespołu Estradowego działającego przy Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Na zakończenie urzekł wszystkich koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka.

Realizacja wydarzenia była możliwa jedynie dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, które odpowiedziały na zaproszenie do współtworzenia Pikniku Militarnego i razem z Urzędem Miejskim w Pułtusku podjęły się zorganizowania przedsięwzięcia.

Wszyscy współorganizatorzy otrzymali podczas Pikniku Militarnego pamiątkowe dyplomy wraz z podziękowaniami, które wręczyli: Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk wraz z wicestarostą Beatą Jóźwiak.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.