przecięcie wstęgi
Facebook
Facebook
YouTube
prześlij
RSS

Roboty budowlane przy świetlicy wiejskiej w Grabówcu zakończono 30 czerwca br. Pozwolenie na użytkowanie uzyskano 2 września po uprzednio przeprowadzonej kontroli przez służby pożarnicze, sanitarne, dozoru technicznego i nadzoru budowlanego.

W sobotę, 5 października odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy. W otwarciu udział wzięli przedstawiciele władz Gminy Pułtusk i Powiatu Pułtuskiego, gospodarz sołectwa Grabówiec wraz z mieszkańcami. Uroczystość uświetnił występ Artystycznego Zespołu Estradowego Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku.

W nowej świetlicy o pow. prawie 372 m² są dwie sale przeznaczone dla 70 i 40 osób. Zaplecze stanowią pomieszczenia kuchenne, sanitariaty oraz garaż. Świetlica posiada własną kotłownię na gaz płynny. Od strony drogi został urządzony parking. Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł ponad 1 174 500 zł i został sfinansowany w całości ze środków własnych Gminy Pułtusk.

Mieszkańcy Grabówca mogą cieszyć się nie tylko z nowej świetlicy, ale również z terenu wokół niej, który zyskał nowe oblicze dzięki realizacji projektu „Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku”.